Miluješ knížky a baví tě kreativně vyprávět příběhy?
Hledáme copywritera v Hradci Králové!

Kreatika - Emoji like
Kreatika - Emoji love
Kreatika - Emoji wow
Kreatika - Emoji smile

Kdo jsme?

Před šesti lety jsme začínali jako dva grafici na volné noze tvořit brožury a letáky. Nyní jsme tým nadšenců a náš cíl je jednoduchý: „Dělat práci, která nás baví a naplňuje“. Naším denním chlebem je tvorba grafiky, fotografií, videí a animací pro sociální sítě. Děláme pro skvělého klienta Knihy Dobrovský, jedno z největších knihkupectví u nás – lovebrand, který hýbe světem knih.

Jsme mladý kolektiv, nejen kolegů, ale hlavně kamarádů, kteří si vždy rádi poradí, pomohou a navzájem se rozesmějí. Náš věkový rozsah je 20–28 let. Pracujeme v příjemné a uvolněné atmosféře. Někdy až tak uvolněné, že to připomíná třídu na základní škole, když zrovna propukne přestávka a učitelka odejde z místnosti. S pohodovými majiteli a kolegy můžeš mluvit o všem narovinu, není tak problém zlepšit cokoliv, co by ti nevyhovovalo.

Jak bude vypadat tvá práce?

Knížky přináší zábavu, moudrost a inspiraci do našich životů. Díky nim můžeme dostat odvahu udělat správný krok ve svém životě. Kniha může inspirovat teenagera stát se vědcem. Nebo si u dobré knížky odpočineme po náročném dni v práci. Vytváříme knižní trailery – 20 až 60 vteřin dlouhá videa, která mají čtenářům přiblížit příběhy, o kterých by se jinak ani nemuseli dozvědět.

Na tobě bude vytvářet pro taková videa textové scénáře, podle kterých je pak náš produkční tým vytvoří. Hlavní je přiblížit příběh a atmosféru daného titulu divákům. Vypíchnout důvody v čem je knížka jedinečná.

Na samém počátku přípravy se detailně seznámíš s dějem připravované knížky. Dostaneš tak rukopis nebo překlad titulu, který si v klidu přečteš, tam kde ti to je příjemné. Pokud to je postel nebo kavárna, není v tom žádný problém. Vypracuješ scénář, který pak s naším rejžou dopracujete do podoby, aby se podle něj dalo natáčet. A protože budeš o knize vědět nejvíce z nás, budeme se tě ptát na detaily, díky kterým trailer zvládneme co nejlépe připravit.

Budeš také připravovat claimy a headliny, které lidi dostanou do kolen. Nezáleží na tom zda napíšeš nadpis o 4 slovech nebo celou náborovou kampaň. Slova jsou tvoje nejsilnější zbraň a naučíme tě je používat způsobem, jaký jsi zatím nepoznal.

Rádi bychom, abys v budoucnu připravoval scénáře k nově vznikajícím pořadům, které nám na trhu e-shopů zatím chybí. Takže to bude skvělá výzva pro tebe i celý tým, který se na jejich realizaci bude podílet.

Klasické české pravopisné chytáky dáváš levou zadní. Špatné uvozovky poznáš na jeden kilometr a porušování typografických pravidel ti zvyšuje krevní tlak. Kontrola textů je stejně důležitá jako jejich vymýšlení. Chyby zbytečně zastiňují úsilí, které do své práce vkládáme.

Angličtina se ti bude hodit. Nejen k četbě originálních rukopisů, protože na překlad bychom mohli čekat třeba půl roku, ale také k tvému odbornému vzdělávání. Informací v češtině je spíše málo a pokud to myslíš se svoji kariérou vážně budeš muset sáhnout po lepší materiálech.

Jsi ten pravý?

Přestože máme skvělý kolektiv a naše práce je pro nás zábavou. Budu k tobě nyní upřímný. Není to práce pro ustrašence a lenochy. Naše cesta je plná náročných výzev, profesního a osobního rozvoje. Pokud půjdeš s námi, brzy zjistíš, že limity, které sis myslel, že máš, existovaly pouze v tvé hlavě.

Pokud nyní nic neumíš, ale jsi ochoten se vše potřebné naučit, tak u nás vždy najdeš oporu a pomoc, abys vše zvládl. První měsíce to bude naše společná investice do tvé budoucnosti. Možná se na začátku budeš muset trošku uskromnit, ale jestli opravdu chceš dělat práci, která tě bude bavit, tak věříme, že to za to stojí. (O hodnotě investice do vlastního vzdělání napsal náš šéfík Kuba pěkný článek.)

Je na tobě rozhodnout se, kterou cestou se chceš vydat. Prosluněným údolím klidné pohodové práce, ve které je nejnáročnější úkol vydržet do oběda vzhůru. Nebo se vydáš s námi na vrchol nejvyšší hory světa? Cestou plnou výzev, které budeš muset pokořit, abys se stal tím nejlepším copywriterem, kterým bys mohl být.

5 skvělých věcí, díky nim je to nejlepší práce

1. Skvělý tým

Popsat kulturu Kreatiky je obtížné pokud ji nezažiješ na vlastní kůži. Máme tu téměř vše od naprosto pitomého humoru, který přichází na řadu, když už je pozdě a začínáme cítit únavu. Ovládáme také sofistikonanější zábavu, jako je šťastnej candát, ale hlavně to negoogli :). Přestože se zdá, že se chováme jako děti dokážeme naprosto přirozeně přejít k řešení závažných témat a být si oporou i v těch těžších chvílích.

2. Skvělé vybavení

Chceme, abychom všichni pracovali s nejlepšími nástroji a vybavením. Věříme, že věci nám mají práci usnadňovat, proto investujeme jen do těch, které považujeme za nejlepší. Vybíráme nejvyšší sestavy iMaců, top produkty od Wacomu, špičkový fotoaparát Canon 5Dmark IV i zdravotní židle od SpinaliS tak, abychom si co nejvíce zpříjemnili práci.

Kreatika - Špičkove vybavení

3. Skvělé projekty

Nekejvneme na každý projekt, který se naskytne. Pečlivě si vybíráme, čemu budeme věnovat naši energii. Věříme, že pokud nás klienti budou bavit, jsme schopni vnášet do projektů kreativní nápady a spolupráce je prospěšná oběma stranám.

4. Skvělý šéf

Kuba je kapitán naší agentury. Odhodlaný udělat cokoli, co je třeba pro splnění společného snu. Jeho hlavním úkolem je postarat se o spokojenost našeho týmu i klientů. Rád nás posouvá neustále kupředu, takže nakonec dokážeme věci, které jsme dříve považovali za nemožné. Každý měsíc se s ním potkáš na kafi, kde mezi čtyřma očima můžeš vyřešit cokoli, co by tě trápilo.

5. Skvělý rozvoj

Kreatika se velmi rychle rozvíjí, což představuje skvělou příležitost každého jednotlivce v týmu. Neustále pracujeme na tom, abychom poskytovali nejlepší možnosti růstu a profesní realizace v oboru. Centrem všeho je hravý systém, který tě provede začátky a naučí vše potřebné, aby ses mohl stát expertem ve svém oboru.

Kdy se nehlásit?

Myslíš si, že už všechno umíš

Pokud jsi přesvědčen, že všechno víš a znáš, tak si nebudeme moc rozumět. Tvůj potenciál je už teď omezen – tebou.

Očekáváš, že dostaneš něco zdarma

Práce v Kreatice je zábavná, ale i těžká a pokud nemakáš, nic nedostaneš. Náš největší pracovní benefit je, že můžeš přijít do práce kdykoliv chceš, klidně v 7 hodin ráno nebo o víkendu.

Hledáš brigádu

Hledáme parťáka na celý úvazek. Nejedná se o přivýdělek pro studenty :-( Pokud nebudeš pracovat každý den, tak nezvládneš dělat práci v takové kvalitě, jakou bychom chtěli.

Josef Čáslavka

Zní to všechno fajn?

Pak už stačí jen vyplnit dotazník a ucházet se o práci :-)

Vyplnit dotazník

Těším se na viděnou!
Pepa