Natáčej s námi trailery na knížky!
Hledáme videomakera v Hradci Králové!

Kreatika - Emoji wow
Kreatika - Emoji love
Kreatika - Emoji smile
Kreatika - Emoji like

Kdo jsme?

Před šesti lety jsme začínali jako dva grafici na volné noze tvořit brožury a letáky. Nyní jsme tým nadšenců a náš cíl je jednoduchý: „Dělat práci, která nás baví a naplňuje“. Naším denním chlebem je tvorba grafiky, fotografií, videí a animací pro sociální sítě. Děláme pro skvělého klienta Knihy Dobrovský, jedno z největších knihkupectví u nás – lovebrand, který hýbe světem knih.

Jsme mladý kolektiv, nejen kolegů, ale hlavně kamarádů, kteří si vždy rádi poradí, pomohou a navzájem se rozesmějí. Náš věkový rozsah je 20–28 let. Pracujeme v příjemné a uvolněné atmosféře. Někdy až tak uvolněné, že to připomíná třídu na základní škole, když zrovna propukne přestávka a učitelka odejde z místnosti. S pohodovými majiteli a kolegy můžeš mluvit o všem narovinu, není tak problém zlepšit cokoliv, co by ti nevyhovovalo.

Proč jsou knižní trailery super práce?

Knížky přináší zábavu, moudrost a inspiraci do našich životů. U dobré knížky si můžeme odpočinout po náročném dni v práci. Teenagera může nasměrovat v kariéře, díky knize můžeme dostat odvahu udělat správný krok ve svém životě.

Vytváříme knižní trailery – 20 až 60 vteřin dlouhá videa, která mají čtenářům přiblížit zajímavé knížky, o kterých by se jinak ani nemuseli dozvědět.

Jak probíhá tvorba traileru?
Na co se u nás můžeš těšit?

1) Seznámení se s rukopisem

Na samém počátku se náš scénárista detailně seznámí s knížkou, ke které budeme trailer připravovat. Vytvoří zkrácenou verzi příběhu, který dokáže zaujmout diváky.

2) Tvorba scénáře pro natáčení

Z vytvořeného scénáře připraví náš režisér scénář, který bude společně s týmem natáčet. Scénárista je připraven spolupracovat a dokáže zodpovědět všechny detaily ohledně děje, popisu postav nebo prostředí. V této fázi se do příprav zapojuje naše milá produkční Míša, abychom měli všichni jistotu, že vše půjde zrealizovat.

3) Příprava natáčení

Ještě nás čeká spousta práce, než bude trailer na světě. Pokud budeš chtít přiložit ruku k dílu, v této fázi to určitě uvítáme. Je třeba vybrat z databáze herce, najít lokace a domluvit termíny natáčení. Musí se připravit kostýmy, rekvizity a spousta dalších drobností, díky kterým výsledek bude vypadat co nejlépe a samotné natáčení poběží jak na drátkách.

4) Natáčení

Den D, ve kterém jsme všichni připraveni vydat ze sebe to nejlepší. Tady zúročíme tvé zkušenosti a talent. Nastavíš si světla, tak aby vytvořili atmosféru příběhu, který chceme vyprávět. Popadneš kameru a počkáš až celé představení Štěpánek (režisér) odstartuje. Tvým úkolem bude, abychom si odnesli záběry jako víno. Pokud se ti něco nebude líbit, tak přestavíš světla a změníš úhel kamery. Dokud nebudeš ty a Štěpán stoprocentně spokojení. O herecké výkony a zvuk si nemusíš dělat starosti, naše parta se postará o svoji část práce a ty se můžeš soustředit na obraz a celkové cinematické pojetí scény. Je nám jasné, že aby všechno dobře šlapalo, tak musíš mít to správné vybavení, proto se zapojíš do jeho výběru.

5) Post produkce

Z natočených záběrů vybereš ty nejlepší, sestříháš je pěkně za sebe, přidáš zvukové stopy, hudbu a zvukové efekty do výsledného videa, tak aby dovytvořili celkovou atmosféru příběhu. Barevnost videa představuje tvoji další mocnou zbraň, díky které budeš moci vytvářet skvělý vizuální zážitek. Budeš pracovat v After Effects, Premiéře a Audition.

6) Distribuce traileru

Když je trailer hotový, pošleme ho do světa. Naše trailery jsou k vidění na Facebooku, Instagramu, YouTube, ale i na plátnech kin a na LCD obrazovkách v knihkupectvích po celé ČR.

7) Vyhodnocení účinnosti

Trailery vyhodnocujeme a to nejen z hlediska celkového počtu shlédnutí a zaujetí na sociálních sítích, ale také sledujeme nákupy na e-shopu, které vzniknou po shlédnutí traileru. Ze všech získaných dat následně videa upravujeme a vylepšujeme, tak aby měla co nejlepší účinek.

Jsi ten pravý?

Přestože máme skvělý kolektiv a naše práce je pro nás zábavou. Budu k tobě nyní upřímný. Není to práce pro ustrašence a lenochy. Naše cesta je plná náročných výzev, profesního a osobního rozvoje. Pokud půjdeš s námi, brzy zjistíš, že limity, které sis myslel, že máš, existovaly pouze v tvé hlavě.

Pokud nyní nic neumíš, ale jsi ochoten se vše potřebné naučit, tak u nás vždy najdeš oporu a pomoc, abys vše zvládl. První měsíce to bude naše společná investice do tvé budoucnosti. Možná se na začátku budeš muset trošku uskromnit, ale jestli opravdu chceš dělat práci, která tě bude bavit, tak věříme, že to za to stojí. (O hodnotě investice do vlastního vzdělání napsal náš šéfík Kuba pěkný článek.)

Je na tobě rozhodnout se, kterou cestou se chceš vydat. Prosluněným údolím klidné pohodové práce, ve které je nejnáročnější úkol vydržet do oběda vzhůru. Nebo se vydáš s námi na vrchol nejvyšší hory světa? Cestou plnou výzev, které budeš muset pokořit, abys se stal tím nejlepším videomakerem, kterým bys mohl být.

5 skvělých věcí, díky nim je to nejlepší práce

1. Skvělý tým

Popsat kulturu Kreatiky je obtížné pokud ji nezažiješ na vlastní kůži. Máme tu téměř vše od naprosto pitomého humoru, který přichází na řadu, když už je pozdě a začínáme cítit únavu. Ovládáme také sofistikonanější zábavu, jako je šťastnej candát, ale hlavně to negoogli :). Přestože se zdá, že se chováme jako děti dokážeme naprosto přirozeně přejít k řešení závažných témat a být si oporou i v těch těžších chvílích.

2. Skvělé vybavení

Chceme, abychom všichni pracovali s nejlepšími nástroji a vybavením. Věříme, že věci nám mají práci usnadňovat, proto investujeme jen do těch, které považujeme za nejlepší. Vybíráme nejvyšší sestavy iMaců, top produkty od Wacomu, špičkový fotoaparát Canon 5Dmark IV i zdravotní židle od SpinaliS tak, abychom si co nejvíce zpříjemnili práci.

Kreatika - Špičkove vybavení

3. Skvělé projekty

Nekejvneme na každý projekt, který se naskytne. Pečlivě si vybíráme, čemu budeme věnovat naši energii. Věříme, že pokud nás klienti budou bavit, jsme schopni vnášet do projektů kreativní nápady a spolupráce je prospěšná oběma stranám.

4. Skvělý šéf

Kuba je kapitán naší agentury. Odhodlaný udělat cokoli, co je třeba pro splnění společného snu. Jeho hlavním úkolem je postarat se o spokojenost našeho týmu i klientů. Rád nás posouvá neustále kupředu, takže nakonec dokážeme věci, které jsme dříve považovali za nemožné. Každý měsíc se s ním potkáš na kafi, kde mezi čtyřma očima můžeš vyřešit cokoli, co by tě trápilo.

5. Skvělý rozvoj

Kreatika se velmi rychle rozvíjí, což představuje skvělou příležitost každého jednotlivce v týmu. Neustále pracujeme na tom, abychom poskytovali nejlepší možnosti růstu a profesní realizace v oboru. Centrem všeho je hravý systém, který tě provede začátky a naučí vše potřebné, aby ses mohl stát expertem ve svém oboru.

Kdy se nehlásit?

Myslíš si, že už všechno umíš

Pokud jsi přesvědčen, že všechno víš a znáš, tak si nebudeme moc rozumět. Tvůj potenciál je už teď omezen – tebou.

Očekáváš, že dostaneš něco zdarma

Práce v Kreatice je zábavná, ale i těžká a pokud nemakáš, nic nedostaneš. Náš největší pracovní benefit je, že můžeš přijít do práce kdykoliv chceš, klidně v 7 hodin ráno nebo o víkendu.

Hledáš brigádu

Hledáme parťáka na celý úvazek. Nejedná se o přivýdělek pro studenty :-( Pokud nebudeš pracovat každý den, tak nezvládneš dělat práci v takové kvalitě, jakou bychom chtěli.

Josef Čáslavka

Zní to všechno fajn?

Pak už stačí jen vyplnit dotazník a ucházet se o práci :-)

Vyplnit dotazník

Těším se na viděnou!
Pepa